• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 Bitcoin, Litecoin, Eterium, Ripple ve daha fazlası için tıklayın...
 Bitcoin, Litecoin, Eterium, Ripple ve daha fazlası için tıklayın...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret781163

Ne Satabilirsiniz? Nasıl Satabilirisiniz?

    Neler Satabilirsiniz? Nasıl Satabilirisiniz?

     Ben yaklaşık 6 yıldır internet üzerinden değişik ürünler satıyorum. Önceleri elimdeki eski ve kullanılmayan fazlalıklarımı satarak başlamıştım. Daha sonra ise NADİR diye tabir edilen ürünler bulup sataya başladım. Bu tür ürünler için "ESKİCİ PAZARI", yada "ANTİKACI PAZARI" tarzında yerleri dolaşmalısınız. Plak, Kaset, Kitap, Koleksiyon, Eski Objeler gibi daha bir çok şey bulabilirsiniz. Zamanla bir kaç yıl içinde uzmanlaşmaya başlayacaksınız. Para da kazanacaksınız. Ürünleri bulduktan sonra yapmanız gereken tek şey ürünlerin fotoğraflarını çekip http://www.gittigidiyor.com/ , http://www.sahibinden.com/ gibi sitelerde satışlarını yapmak.

     Aynı zamanda ; Toplu ürünler alarak, tek tek satma yöntemini de denedim ve çok başarılı oldum. Siz de deneyebilirsiniz. Bu tür ürünleri bulmak çok da zor olmayacak. En kolay bulma yönteminiz yine Gittigidiyor, Sahibinden gibi internette güvenle alım yapabileceğiniz siteler. (100 adet ürünü toplam 100 TL'ye alabilir ve tek tek satarak bu parayı 200-300 TL yapabilirsiniz.)

     Şimdi ise ürün satan firmalarla anlaşma yaparak onların ürünlerini pazarlıyorum. Yeni ürünlerle ilgili birkaç dost firma buldum ve anlaşma yaptım. Bu anlaşmam sayesinde ürünleri stoğumda bulundurmuyorum. Ürünleri http://www.gittigidiyor.com/ üzerinden satıyorum. Satış gerçekleştiğinde; anlaşmalı olduğum firma, ürünü müşterimin adresine kargoluyor.

      Gittigidiyor'da sattığım ürünlerimi buradan görebilirsiniz.

      Kolayca satabileceğiniz ürünler, aynı zamanda en çok tercih edilenler olmalı, yada kar marjı yüksek olmalı; 

      Aktar ürünleri , bitkisel destekli tedavi.., (Anlaştığım firma : http://www.aktarland.com.tr/ )

      Bilgisayar ve ek ürünleri, ( Anlaştığım firma : http://www.bitmeyenkartus.com.tr/

      Siz de en yakınınızdaki firmalarla görüşmelisiniz. Ürünlerini satmak istediğinizde sizinle mutlaka anlaşma yolları arayacaklardır. 20-30 firma ile anlaşmak yerine, sorunsuz çalışabileceğiniz 3-5 firma tercih etmenizi öneririm.

      Satış Yapabileceğiniz Alışveriş Sitelerinden Bazıları : 

http://www.gittigidiyor.com/

http://www.sahibinden.com/

http://www.alalimsatalim.com/

http://www.alcamsatcam.com/

    Hemen elinizdeki fazlalıkların fotoğraflarını çekerek deneme satışları yapmalısınız. Bu satışlardan gelen gelirleri BAŞLANGIÇ SERMAYESİ olarak görürseniz , kısa zamanda alış-veriş yapabileceğiniz yeni bir işiniz olacaktır.   

      Bazı siteler ürününüz satıldığında "satış komisyonu" , yada ürünü listelerken "listeleme ücreti" almaktadır. Buna dikkat etmelisiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz