• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 Bitcoin, Litecoin, Eterium, Ripple ve daha fazlası için tıklayın...
 Bitcoin, Litecoin, Eterium, Ripple ve daha fazlası için tıklayın...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret780078

GOOGLE İLE PARA KAZAN

 Fotolia 


 

Google ADSENSE : En güvenilir sistemlerden biridir.Sitenize ekleyeceğiniz bannerler'a yapılacak tıklamalar sayesinde hesabınıza ödemeler geçer.

Aşağıdaki şekilde örnek banner oluşturabilirsiniz;

 --

      Google Adsense'ye buradan kaydolup para kazanmaya başlayabilirsiniz..

Kaydolmadan önce aşağıdaki bilgileri okumak size fayda sağlayacaktır.


Google AdSense Nedir?

Google, ilgili reklamcılığın arama sonuçları veya diğer içerik biçimleri kadar faydalı olabileceğine inanmaktadır. Google’a göre reklamcılık, yayıncılara, katma değerli içerik oluşturmaya yönelik yatırımlarının bir kısmını geri kazanmakta yardımcı olurken, web sitelerinde ziyaretçilerin yaşadıkları deneyimi zenginleştirebilir. Google AdSense™, Google Arama teknolojisini anahtar kelimeler üzerinden reklamverenler veri tabanımızla birleştirir ve konu ne derece ayrıntılı olursa olsun, arama sonuçlarıyla veya bir sitenin içeriğiyle tam olarak eşleşen reklamlar sunar. Sonuç olarak reklamverenlerin, yayıncıların ve bilgi arayanların tümü kazançlı çıkar.AdSense'e kaydolmak oldukça kolaydır. Başvurmak için sadece birkaç dakika yeterlidir. Ayrıca, satış ekibimiz ayda 20 milyonun üzerinde sayfa görüntüleme istatistiğine sahip siteler için programın özelleştirilmesine yardımcı olmaktadır.AdSense, hareketsiz etki alanı sayfalarının yanı sıra içerik sayfaları arama sonucu ve içerik sayfalarında da ilgili reklamlar görüntüler. Google Arama Hizmetleri, yayıncılara kendi sayfalarında Google web araması sunma imkanı verir. Burada gösterilecek sonuçlar, Arama için AdSense programından gelir elde etmek için kullanılabilir. Arama programı, Google Arama Aracı olarak bilinir; ölçeklenen güvenli bir araçtır, sitelerde veya intranetlerde Google kalitesinde arama imkanı sunar. Google Kablosuz Hizmetleri, Google arama sonuçlarını birçok dünya lideri kablosuz servis sağlayıcısının desteklediği PDA, kablosuz telefon ve diğer mobil cihazlar aracılığıyla kullanıcılara ulaştırır. 

Google Adsense'e Başvurmadan Önce 


Bu programa katılmak istiyorsanız, başta bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler var.


Google Adsense'in bazı program politikaları var. Eğer siteniz buna uymuyorsa başvurmayın. Önce kurallar uyan bir site oluşturun, ondan sonra başvurun. En önemlisi, sitenizin bir içeriği olması gerek. Yani "ileride bu sayfada bir şeyler yazacağım" gibi bir mesaj taşıyan boş bir sayfayla bu programa başvuramazsınız.


Sonra, bu site öyle Yahoo Geocities veya Tripod'da oluşturacağınız ücretsiz siteler olamaz. Zaten fark etmişsinizdir, bu ücretsiz alan sağlayıcılarında zaten sayfanızda istemeseniz de bazı reklamlar yer almakta. En güzeli, ya blogger.com'da güzel ve içeriği zengin bir blog hazırlayın, ya da biraz paraya kıyıp kendinize bir alan adı ve yer satın alın.


Sitenizin içeriği yasadışı şeyler ise, yine bu programa dahil olamazsınız. Örneğin çok popüler bir MP3 ve video siteniz olsa bile telif hakları olayı yüzünden bu programa uygun olmazsınız. Diğer yasak konulara hacking, kumar, pornografi, silahlar, alkollü içecekler, tütün, reçeteli ilaçlar, marka taklidi, küfür, nefret ve şiddet gibi konular da dahil. Zaten tam neyin yasak olup olmadığını Google'un yardım sayfasında bulabilirsiniz.
 
Adsense Gelirlerinizi Arttırmak İçin 5 Yol


Web sitelerinden para kazanmak isteyen webmasterlar için en güzel yöntemdir Adsense. Sitelerinden günlük olarak iyi para kazanmak için debelenen çok webmaster var. Fakat bunların arasındaki bazı dehalar Adsense ile günde yüzlerce dolar kazanmanın keyfini sürüyorlar. Bu dehaları diğerlerinden ayıran farklı ve geniş düşünmedir.

İşte onlardan birisi de burada size yani bu alanda yardım isteyenlere yardım etmek için görüşlerini yazıyor. Anlatacağım yollar geçmişte adsense birikimlerini arttırdı ve hala da arttırmaya devam ediyor.

İşte size Adsense gelirlerinizi arttıracak 5 harika yol:

1-) Bir Adsense reklam formatı üzerinde karar vermek. Çoğunlukla kabul edilen en iyi format Büyük Dikdörtgen (336X280)’dir. Yine aynı format ile yapılan araştırmalarda tıklama oranlarının ve tıkladıktan sonra gelen siteyi inceleme oranının daha çok olduğu gözlenmiştir. Neden bir çok reklam formatı varken bu? Basitçe; bu format normal web linkleri gibi görülmektedir ve ziyaretçiler bu tarz linkleri tıklamaya alışmışlardır. Tıkladıklarının adsense reklamı olduğunu biliyor veya bilmiyor olabilirler.

Fakat sonuçta tıkladıkları sürece bu sizin yararınıza.2-) Adsense reklamlarınız için yeni bir renk paleti oluşturun. Bu palet sitenizin arka plan rengi ile uyumlu olsun. Mesela eğer sitenizin arka plan rengi beyaz ise reklam paletlerinizin de arka planı beyaz olsun. Bu adsense reklamlarının sitenizin bir parçasıymış gibi görünmesini sağlar. Tabi bu da ziyaretçiler tarafından daha çok tıklanma getirir.3-) Sitenizin altındaki adsense reklamlarını silin ve onları mümkün olduğunca tepeye yerleştirin. Adsense reklamlarınızı gizlemeye çalışmayın. Onları ziyaretçilerin kolaylıkla görebileceği yerlere koyun. Adsense gelirlerinin bulundukları yerlere göre nasıl değiştiğini görünce şaşıracaksınız.4-) İlgili sitelere link vermeyi sürdürmek. Burada içeriğinizle ilgili sitelerin bir listesini yapın ve en üste kendi adsense reklamlarınızı yerleştirin. Adsense reklmarında içerikle ilgili siteler çıktığı için haliyle o siteleri arayan bir ziyaretçiniz severek reklamdaki linkede tıklayacaktır.5-) SSI (yani Server Side Included) kullanan web sayfaları için Adsense kodlarını yerleştirmeyi otomatikleştirin. Host sağlayıcınıza serverin SSI destekleyip desteklemediğini sorun. Peki nasıl yapılır? Sadece adsense kodlarınızı bir text içine yapıştırın ve “adsense text” şeklinde kaydedin ve serverda ana dosyaya yükleyin. Sonra SSI kullanarak diğer sayfalarda gerektiği yerlerde kodu çağırın. Bu madde sitesine otomatik olarak sayfa ekleyenler için zaman kurtarıcı olacaktır.

Bunlar sitesinden yüzlerce belki de binlerce dolar kazanmak isteyenler işlerine yarayabilecek bir kaç tavsiye. Şunun bilinmesi lazım ki bu reklamlar gösteriliyor çünkü insanların ilgisini çekmek için. Bu yüzden yapman gereken ilk şey belli bir konuya odaklanman. Çünkü çıkan reklamların sitenizle alakalı olması sitenize içeriği için gelen ziyaretçilerin dikkatini çekecektir.

Şunu unutmayın ki diğer bir sürü site sizinle aynı konuya sahip ve aynı reklamları gösteriyor olabilir. Bu durumda sizin reklamları daha farklı bir hale getirip tıklanmalarını cazipleştirmeniz gerekiyor. Her tıklamanın size bir getirisi var.

Bu yollar başkaları tarafından denenmiş ve kazançlarını arttırmıştır. Eğer başkaları başarmış ise sizde başarabilirsiniz. Sizde deneyin ve değişiklikleri görün.

Yazar: Jerry Franks
  


Yorumlar - Yorum Yaz