• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 Bitcoin, Litecoin, Eterium, Ripple ve daha fazlası için tıklayın...
 Bitcoin, Litecoin, Eterium, Ripple ve daha fazlası için tıklayın...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret781165

Ticaretinize destek Akıl hocanız : Marka Profesörü

İş hayatınca gerçekten bir akıl hocasına ihtiyacınız var mı? Devamı için makalemizi okuyun...

 

           Firmalar neden internette güçlü olmalı?

       

 

           Neden İşletmeler Büyük borçlarla Batıyor?

           

            Eski sistem ticaret mantığı ile hareket eden işletmelerin tek tek kepenk kapattığı bir dönemdeyiz, hem de büyük borçlarla. Bu başarısızlıkların sayısız nedeni var, yazmaya kalksak kitaplar almaz. Herkes hatta hepimiz başarısızlıklar konusunda bir çok neden sıralayabiliriz fakat birçoğumuzun aklına başarılı bir işletmeye nasıl sahip olabileceğimizle ilgili fikirler gelmez. Çünkü nasıl yapılacağını, nereden başlanacağını bilemeyiz.

 

 

            Başarmak için neler gerekli?

 

            İşte başarmanın bana göre tek altın kuralı var: fikir üretmek ve bu fikirleri uygulamak. Unutulmamalı ki işletmeleri fikirler büyütür, fikirsiz insanlar ise firmayı kangren eder, çürütür.

 

            Bu nedenle, büyümek ve kar edebilmek için gerekli fikirleri üretemiyorsanız derhal bir akıl hocası bulmalısınız. Bu kişi yada kurum sizin sorunlarınızla ilgilenmez, çözümlerinize odaklanır. Onu sorunlarınıza çekerseniz, başarıya odaklanamaz ve sorunlarınızın içinde kaybolur gider. Zaten akıllı bir akıl hocası, sizin borç sıkıntısına düştüğünüzü gördüyse sizi kar eden bir firma haline dönüştürecek fikirler verecektir.

 

 

           

İşimi seviyorum, bilgim yeterli ve çok da sermayem var fakat işimde başarılı değilim.

 

            İşin tanımı aslında üç ayaklı sehpa gibidir. Ayağın biri “sevgi”, diğeri “bilgi” ve son ayak da “sermaye”. Bunlardan biri olmazsa, işletmenin ayakta durması da imkansızdır.

 

            Her şeye rağmen bu üç maddenin en önemlisi bilgidir. Örneğin işi bilmeniz yetmez, ürünleri nasıl pazarlayacağınızı da bilmeniz gerekir. Yada üretimi bilmek yetmez, nasıl o üründen %500 kar edilebilir, bunu bilmek gerekir. İşte bilgi bu kadar önemli. İşinizi, hayatınızı ve tüm zorlukları kolaylaştıracak tek anahtar o.

 

 

 

 

            İşimi büyütmek için ne yapmalıyım?

 

            Kesinlikle alanında uzman kişi ve kurumlarla çalışmalısınız. Boya bile yaptıracaksanız boyacının en iyisini tercih edin. Eğitimli, kültürlü, bilgili ve en hızlısı olmalı. Mali müşaviriniz, avukatınız ve tüm personeliniz de bu şekilde olmalı. Çünkü kaliteli hizmet aldıkça firmanızın kalitesi de artacak ve zamanla tam donanımlı kurumsal bir firma olabileceksiniz.

 

            Neden mi size uzman gerekiyor; çünkü siz ve hatta hiçbirimiz binlerce bilgenin bilgisine sahip değiliz. Bu yüzden tüm sorunları çözebilecek fikirleri üretemiyoruz yada yeni bir iş fikrini hemen hayata geçiremiyoruz. İşte bu nedenle uzmanlardan yardım alıyoruz. Tıpkı sağlık ocaklarında hastalığımız geçmeyince konusunda uzman doktorlara gittiğimiz gibi.

 

 

 

             Ticaretimde neyi yanlış yapıyorum?

 

            Türkiye’de, hatta dünyanın birçok ülkesinde şöyle ölümcül bir hata yapılıyor; insanlar sadece bir fikir ile ve küçücük bir sermaye ile işyeri açıyor. Bu konudaki bilgileri de çok sınırlı. Tek hedef: zamanla firmayı büyütmek. Bu tarz plansız firmaların kısa süre içinde ve bir daha hiç açılmamak üzere kapanıyor.

 

            Ticarette başarmak istiyorsanız, oyunun tamamını kurallarına göre oynamalısınız. En başta size gereken şey iyi bir iş fikrinizin olmasıdır. Bu iş fikrinizde hiç kimsede olmayan ilgi çekici ürünleriniz ile desteklemelisiniz. Böyle bir ürününüz varsa başarıya yaklaşmışsınız demektir. Bu ürünleri milyonlarca adet üretip onlarca mağazada yıllarca satmak yerine, talebe göre üretip mümkünse hepsini internetten satmalısınız. Bu şekilde sayısız kargaşadan kurtulup, onlarca maliyetten ve yükten de uzak kalmış olursunuz. Bu da size fazlasıyla kar demektir.

 

 

 

            İnternet web sitem var fakat başaramıyorum.

 

            İnternet son 10 yıl içinde inanılmaz büyüdü. İnterneti akıllıca kullanan firmalar, yüzyıldır faaliyet gösteren kurumları bile sildi süpürdü, tarihe gömdü. Birkaç yıl içinde büyüyen bu internet firmaları devasa boyutlara ulaşarak dudak ısırtan astronomik fiyatlara satıldı.

 

            Neden mi siz onlar gibi başarılı değilsiniz? Çünkü siz bu konuda gerekli bilgiye sahip değilsiniz yada size bu konuda çözümler sunacak bir firma olduğuna inanmıyorsunuz.

 

            Şunu unutmayın; hayatta en önemli şeylerden biri zamandır. Zamanı iyi kullanırsanız rakiplerinizi ışık hızıyla geçebilecek konuma gelebilirsiniz. Çünkü onlar hala eski kafayla, aynı binada ve aynı hızla ticaretlerine devam ediyorlar.

 

            Sizin bir internet siteniz varsa ve para kazandırmıyorsa suçlu yine sizsiniz. Nasıl ki toprağa diktiğiniz fidan iki sene içinde kurumuş ve size meyve vermemişse, sitenizin durumu da aynı. Sitenize emek vermelisiniz. Tüm kuralları harfiyen yerine getirmelisiniz. İşinize ve ürünlerinize inanıyorsanız çok daha fazla para harcayarak gerekli yatırımları yapmaya devam etmelisiniz. En basit örnek; web siteniz için reklam vermelisiniz.

 

 

           

            Marka Profesörü olarak size neler kazandırabiliriz?

            Bizi neden akıl hocası olarak tercih etmelisiniz?

 

            Biz kendimizi “marka profesörü” olarak tanımlıyoruz. Çünkü işimiz sadece web sitesini hayata geçirip satış yapmanızı sağlamak değildir. Projenin sıfırdan planlanıp, her aşamada ürün ve firmanın kurumsal bir marka olabilmesi için gerekli çabanın sarfedilmesini de sağlamaktır. Bu amaçla yeni ürünlerin yanında yeni satış stratejileri de planlamak adına çalışmalar yapmaktayız. Projenin başlangıç maliyetleri çok fazla görünse de Firmanın uzun dönemde karlılığı birinci önceliğimizdir.

 

            Tüm bunları yaparken hızlı hareket ederek yıllar sürmesi gereken temellerin birkaç ay içinde sağlamlaştırılmasını sağlamaya çalışacağız.

 

            Kendimize güveniyoruz. Çünkü yaklaşık 20 yıllık bir ticaret geçmişimiz var. Ticarette yaşanabilecek tüm zorlukları biliyoruz. Kuralları ve zor durumlara düşmemek için neler yapılması gerektiğinin de farkındayız. İşimiz; işinizin kolaylaştırılması ve kar eden bir işletmeye dönüşmenize katkı sağlamaktır.

 

            Bize güvenebilirsiniz çünkü biz Marka Profesörü’yüz.

 

 

            Marka Profesörü kısaca neler yapacak?

 

            Plan ve Bütçe :       

Neyi, nasıl yapacağımıza karar verdikten sonra işin başlangıç ve yıllık maliyetlerini hesaplayıp size sunacağız.

 

Yenilikçi Marka :

Kimsenin daha önce denemediği çılgın bir iş fikrini, çok satılacağına inandığınız ilgi çekici ürünleri yada kimsenin aklına gelmemiş bir hizmet şeklini bularak bunu marka haline dönüştürmek için çaba sarfedeceğiz.

 

İmalat yada Üretim

Ticarette yüksek karlılık hedefleyerek üretim yada yurtdışından uygun fiyatlara ürün temini konusunda çalışmalar yapacağız.

 

Kaliteli web sitesi

Ürünlerin tamamını online alışveriş sitesine aktarılmasını sağlayarak, hızlı satış yöntemleri konusunda fikirler üreteceğiz. Bu site ziyaretçilerine güven verecek tarzda ve marka olacaktır.

 

Web sitesinin tanınırlığı

-          seo optimizasyonu

-          sosyal medya hesapları

-          adwords yada criteo gibi internet reklamları

-          site haritası, sitemap

-          google web yönetici araçlarına kayıt

-          arama motorlarına kayıt

-          baclink oluşumları

-          ve benzeri tüm işlemlerin yapılmasının sağlanmasını sağlayacağız.

 

 

İşte tüm bu sebeplerden dolayı biz varız.

 

Bizden işlerinizi internette büyütme konusunda yardım istiyorsanız sizinle bir

ön görüşme yapacağız. Bunun için sizden bir ücret talebimiz olmayacak. Eğer siz, istediğimiz potansiyele sahipseniz ve başaracağınıza inanıyorsanız sizinle el sıkışıp çalışmalara başlayacağız.

 

            Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan projemiz, işinizin büyüklüğüne göre 15 yada 30 gün içinde bitmiş olacak. Bunun dışında işlerinizin takibi için dilerseniz bizden aylık yada yıllık danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

 

            Durursanız sizi geçen çok olur. Durmayın…

 

                                                                                      Marka Profesörü

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
243 kez okundu

Yorumlar

Sizinle çalışmayı düşünüyorum     14/01/2018 16:57

Merhaba. Kimsenin sunmadığı çok önemli bir konuda hizmet veriyorsunuz. Mutlaka sizinle görüşmeliyiz
Misafir - Ahmet aktürk